Spolupráce EUROSOFTU se školami

29. 2. 2024

EUROSOFT, výrobce rozvaděčů a software pro automatizaci, se dlouhodobě angažuje ve spolupráci se školami, aby studentům poskytuje příležitost získat praktické zkušenosti a nahlédnout do světa průmyslové automatizace. 

Jedním z hlavních prvků této spolupráce je možnost praxe pro studenty středních odborných škol zaměřených na elektrotechniku a informatiku. Nejčastěji se na tuto příležitost hlásí studenti ze Středního odborného učilišťě elektrotechnického, stavebního nebo Střední průmyslové školy elektrotechnické. Praxe je zaměřena na montáž rozvaděčů a zároveň umožňuje studentům seznámit se s pracovním a prostředím.

Kromě toho EUROSOFT pravidelně pořádá Den otevřených dveří pro studenty středních průmyslových škol zaměřených na programování PLC. Tato akce umožňuje studentům nahlédnout pod pokličku náplně práce zkušených PLC programátorů a inspiruje je k dalšímu studiu a rozvoji svých dovedností v oblasti automatizace. EUROSOFT také aktivně podpořil technické vzdělávání tím, že vybavil učebnu na SPŠE PLC technologiemi. 

Pro studenty dálkového vysokoškolského studia, kteří projevují zájem a nadání v oblasti automatizace, nabízí EUROSOFT možnost spolupráce. Tato spolupráce spočívá v práci ve firmě jako elektromontéři, přičemž studenti současně pravidelně docházejí v pracovní době také na školení PLC programování. Tato kombinace praktických dovedností a teoretických znalostí umožňuje studentům postupně připravovat se na svou budoucí kariéru v průmyslové automatizaci.

Kalendář spoluprácí se školami ve školním roce 2023/2024 :

  • Praxe studentů SOUE a SOUS ve výrobě
  • Praxe studentů SPŠE v IT oddělení
  • Praxe studentů FIT ČVUT Fakulta informačních technologií ČVUT v IT oddělení
  • 12/2023 Den otevřených dveří SPŠE - studenti PLC programování
  • 2/2024 Kariérní jarmark na SPŠE
  • 3/2024 Veletrh pracovních příležitostí na ZČU 
  • 3/2024 Den pracovních a studijních příležitostí pro žáky SOUE
  • www.plcguru.cz - celoroční možnost otestovat úroveň znalostí v PLC programování 

Další aktuality

6. 3. 2024

EUROSOFT navštívil BMW Future Mobility Development Center

12. 10. 2023

Projekt FVE EUROSOFT: Zelená energetika pro podnikání

Projekt FVE EUROSOFT – Control s.r.o. – CZ.31.3.0/0.0/0.0/22_001/0002045 je spolufinancován Evropskou unií. Cílem projektu je instalace fotovoltaické elektrárny sloužící pro vlastní spotřebu...
7. 12. 2022

PF 2023

Zobrazit všechny aktuality