Studenti projevili zájem o PLC programování

24. 10. 2019

Dne 24.10.2019 proběhl další ročník akce na Střední průmyslové škole elektrotechnické pod názvem Otevíráme dveře vzděláním.  Ani letošní rok EUROSOFT nemohl vynechat svoji účast a je moc ráda, že mezi studenty opět potkala zájemce o výrobu rozvaděčů nebo také budoucí programátory PLC.

"Větší zájem jsme pozorovali o pracovní pozici programátor PLC. Studentům se líbila představa vymýšlet software, který oživí výrobní linku u zákazníků zvučných jmen, jako je např. ve světě BMW, Tesla či Volvo nebo v ČR Hollandia atd.  Studenti byli velmi překvapeni, že pouze s angličtinou u nás nevystačí. Důležité je učit se i německy. Doporučovali jsme studentům vyrazit na letní brigády do zahraničí, protože jim to pomůže se osamostatnit a také posunout úroveň školních jazyků, kde se driluje hlavně gramatika, na úroveň komunikativní, " uvedla Šárka Novotná, personalistka.

 


Další aktuality

7. 12. 2022

PF 2023

20. 10. 2021

Maturanti SPŠE navštívili výrobu rozvaděčů

12. 8. 2021

Sbírka pro obce zasažené tornádem

„Když vidíte, jak se vám chodidla odlepují od země, nevíte, jestli si vás k sobě nepovolal Bůh. Nikdy bych nevěřila, jak vteřina může být dlouhá, “ popsala své pocity Květa z Lužic krátce poté, co...

Zobrazit všechny aktuality